Spokojnie, nie chcemy uszczęśliwiać bliskich magicznymi proszkami nasennymi albo substancjami odurzającymi. Nie będziemy też czarodziejsko wnikać w ich senne marzenia. Postawimy na mniej inwazyjne metody! Wierzymy, że dobry sen rozpoczyna się na dobrej poduszce. Ten banalny element wystroju naszych sypialni pełni dużo ważniejszą rolę, niż może nam się wydawać. Z tego względu każdy zasługuje, by posiadać w swoich czterech ścianach parę egzemplarzy o naprawdę wysokiej jakości. 

Wybranie poduszki na prezent dla ukochanej osoby brzmi trochę nietypowo, ale jest wyrazem najwyższej troski. W artykule opowiadamy trochę o mocy naszych sennych towarzyszek. Podpowiadamy też, jak wybrać odpowiednią poduszkę. Klasyczna poduszka ortopedyczna to tylko jeden z pomysłów. Może uszczęśliwisz przyszłą mamę kolorową poduszką ciążową? Pomysłów nam nie brakuje – dzielimy się nimi poniżej.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę? 

Tym razem nie powinniśmy sugerować się wyłącznie urzekającym wzornictwem i fikuśnym designem. Poduszki ozdobne zdecydowanie nie przysłużą się naszym zmęczonym głowom i karkom. Pozwólmy im robić to, co potrafią najlepiej, czyli wdzięcznie leżeć i wyglądać. Dobra poduszka do spania idealnie podpiera szyję i odciąża nasz kręgosłup. Pozwala więc całemu ciału na pełne odprężenie. Oczywiście dla każdego coś innego. Istnieje jednak parę punktów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli do końca nie jesteś pewien/pewna, czy wybrany model jest dla Ciebie. Oto krótka instrukcja w siedmiu krokach.

  1. Jeśli tylko możesz, skorzystaj w sklepie z możliwości przymiarki.
  2. Połóż się na wznak, aby poduszka podparła szyję. Ramiona powinny pozostać na materacu.
  3. Twarz powinna znaleźć się teraz równolegle do sufitu.
  4. Czujesz nachylenie podbródka do klatki piersiowej? Poduszka jest za wysoka!
  5. Czujesz odchylenie głowy w tył? Poduszka jest za niska lub zbyt miękka!
  6. Teraz połóż się na boku. Znów: szyja powinna leżeć na poduszce, ale ramiona na materacu.
  7. Odcinek szyjny kręgosłupa powinien ułożyć się w linii prostej.

Jak widzisz, wybór dobrej poduszki do spania nie jest błyskawiczny. Zarezerwuj sobie trochę więcej czasu na spokojne podjęcie decyzji. Warto też wybrać się do sklepu z osobą towarzyszącą. We dwoje dużo sprawniej ocenicie wysokość poduszki i ułożenie Twojego kręgosłupa. Z tego też powodu nie polecamy kupowania poduszki na prezent zupełnie w ciemno. Co prawda rezygnujesz ze zrobienia niespodzianki, ale na pewno trafisz idealnie z podarkiem.

Poduszka ortopedyczna

W czym tkwi sekret poduszek ortopedycznych? Ich projektanci doskonale wiedzą, że znalezienie poduszki o idealnych rozmiarach, wysokości i twardości graniczy z cudem. Każde ciało jest w końcu inne, każdemu służy co innego. Poduszki ortopedyczne takie jak te z gąbki memory foam współgrają z anatomią naszej szyi i pleców. Można powiedzieć, że są inteligentne i wierne. Zapamiętują kształt naszego ciała, więc pozwalają mu na pełne rozluźnienie w trakcie wypoczynku. Co więcej, poduszki ortopedyczne od Mumuno zapewnią optymalną temperaturę. Kto z nas choć raz nie obudził się nieprzyjemnie zgrzany lub wyziębiony? Model „Pogłaszczesz mnie” wykonano w 100% z dobrej jakościowo bawełny. Po bokach wszyliśmy szary materiał 3D, który umożliwia gąbce memory dostęp powietrza. Wszystkie materiały, z których powstają nasze poduszki, są przyjazne dla alergików. Naturalne, nowoczesne tkaniny to kolejna tajemnica dobrej poduszki do spania. Być może wszystkim dogodzić się nie da… ale próbujemy!

Dobra poduszka dla przyszłych mam

Prezentów, które nas rozpieszczają, nigdy za mało! Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że puszyste, sprężyste Wormsy odganiają smutki, ocierają łzy i pochłaniają złe humory. Nasze Wormsy wypełniliśmy specjalną mieszanką kulki silikonowej i frytki poliuretanowej. Poduszka ciążowa sprawdza się w roli podgłówka, poduszki pod plecy, przytulaka; w domu i w podróży. Jest też bardzo praktyczna. Pokrowiec wypierzesz i odświeżysz w zwykłym trybie prania, w 30ºC. Żeby odpoczynek z poduszką ciążową był jeszcze przyjemniejszy (no i pasował do wystroju), proponujemy kilka uroczych kolorów, np.: intensywny atramentowy, jasnoszary, pastelowomiętowy czy pudroworóżowy.

Dobra poduszka to nie wszystko

Nawet najlepsza poduszka do spania będzie do niczego, jeśli spędzimy całą noc na kiepskim materacu. Jeśli jest zbyt miękki lub zbyt twardy wszystkie idealnie dobrane parametry poduszki zdadzą się na nic. Wbrew pozorom, idealny materac istnieje.
W Mumuno stawiamy na ulubioną, niezawodną gąbkę memory i przemyślany projekt. Nasze materace termoelastyczne składają się z trzech warstw:

  • warstwy stabilizującej (dającej pewność, że materac będzie zakupem na lata),
  • wspomnianej gąbki (dopasowującej się do Twojego kręgosłupa),
  • warstwy otulającej (hipoalergicznej i estetycznej).

Docierają do nas słuchy o jednym raptem skutku ubocznym korzystania z profesjonalnych materaców i dobrych poduszek – trudno wyjść z łóżka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*