Jak wskazują badania, posiadanie psa wpływa bardzo korzystnie zarówno na zdrowie psychiczne jak i fizyczne człowieka. Nasi czworonożni przyjaciele wprowadzają dużo radości i znacznie obniżają stres. Zobacz jakie zalety może mieć obecność psa w biurze i jak się na nią przygotować.

Pozytywny wpływ

Każdy właściciel czworonoga z ciężkim sercem wychodzi z domu na kilka godzin. Co prawda ani nam, ani naszemu zwierzęciu nie dzieje się w tym czasie żadna krzywda, ale takie rozstanie nie jest przyjemne. W latach 90-tych zaobserwowano, że stresujące prace lepiej wykonywać w towarzystwie psa ze względu na mniejszą ilość popełnianych błędów. Dlatego właśnie wielu pracodawców pozwala swoim pracownikom na przyprowadzenie pupila do biura. Pies w pracy ma pozytywnie wpływać na ogólne samopoczucie.

Pies terapeuta

Nie ma co się oszukiwać, obecność psów obniża stres i wpływa na poprawę naszego nastroju. Kto oprze się merdającemu ogonkowi i ciepłemu spojrzeniu naszego czworonoga? Głaskanie psa i chwila relaksu z nim koi nasze nerwy, ale też zwiększa produktywność. Wyciszamy się i od razu mamy świeższe spojrzenie na pewne sprawy. Centrum Badań nad interakcją człowieka ze zwierzęciem z College of Veterinary Medicine na Uniwersytecie w Missouri na podstawie swoich badań potwierdza, że pies w pracy może podnieść wydajność pracowników. Dodatkowo, nasze zwierzę potrzebuje trochę ruchu – wpływa to także na naszą kondycję fizyczną. Zamiast siedzieć całe 8 godzin przy biurku, mamy wymówkę na krótką chwilę przerwy i rozprostowanie nóg. Na krótki spacer możemy zabrać swojego współpracownika – badania dowodzą, że pies sprzyja nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Według raportu „Pet-Friendy Workplace PAWrometer” z 2016 r. 79% zatrudnionych stwierdziło, że obecność ich psa w biurze wpłynęła na poprawę relacji w miejscu pracy.

pies w pracyBiuro przyjazne zwierzętom

Oczywiście niemożliwym jest, żebyśmy po prostu jednego dnia wpadli do biura z psem. Takiemu wydarzeniu powinny towarzyszyć odpowiednie przygotowania. O czym powinniśmy pomyśleć? Przed przyjściem do biura zapewnijmy naszemu przyjacielowi odrobinę ruchu, będzie on trochę spokojniejszy i bardziej zrelaksowany. Musimy pamiętać o akcesoriach dla naszego czworonoga – konieczne będzie zabranie ulubionej psiej karmy i miseczek na jedzenie i wodę. Jeśli Twój pies będzie zachowywał się w biurze naprawdę dobrze, powinieneś go czymś nagrodzić – nie zapomnij o przysmaczkach!

Członek teamu

Najważniejsza sprawa – każdy w biurze ma swoje miejsce, nie może być inaczej jeśli chodzi o Twojego psa. Skoro jest teraz częścią teamu, zasługuje na specjalne posłanie. Naprawdę nie trzeba dużo, żeby nasz pies czuł się dobrze w biurze. Na pewno spodoba mu się pufa Mumuno, która zapewni mu maksimum komfortu i spokoju w nowym miejscu. Nikt nie będzie mu przeszkadzał, nikt na niego nie nadepnie, a on sam będzie miał możliwość położenia się i zaśnięcia w wygodnej pozycji. Pamiętaj, że Twój pies bezpieczniej będzie czuł się blisko Ciebie.

pies pufa mumuno

Łącznie
5
Polubień