Memory Foam, czyli pianka z pamięcią kształtu, to najbardziej popularne wypełnienie współczesnych materacy. Co sprawia, że jest tak funkcjonalna? Przedstawiamy kilka faktów, które przekonają cię, że gąbka memory zasłużyła na miano najlepszej.

Gąbka memory to wynalazek NASA

Piankę z pamięcią kształtu zawdzięczamy astronautom. A dokładniej technikom, którzy w latach 70. szukali materiału, łagodzącego nacisk na ciało podczas gwałtownego startu statku kosmicznego. Efektem poszukiwań było stworzenie wiskoelastycznej pianki, która pod naciskiem idealnie przyjmuje kształt ciała, a później od razu wraca do swojej pierwotnej formy.

Ta niezwykła właściwość sprawiła, że gąbka memory zaczęła być szeroko stosowana również przez lekarzy w leczeniu pacjentów z trudnościami w poruszaniu się. Zapewniając optymalny nacisk i odciążając stawy, zapobiega powstawaniu odleżyn.

materac z gąbką memory

Dla kogo materac z gąbką memory?

Materac z Memory Foam jest idealny dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego snu, pozbyć się napięć i ograniczyć budzenie się w nocy spowodowane koniecznością ciągłych zmian pozycji. Szczególnie docenią ją:

  • osoby cierpiące na bóle w dolnej partii pleców i bioder,
  • kobiety w zaawansowanej ciąży,
  • pary, które często wybudzają się na skutek ruchów partnera na łóżku,
  • osoby aktywne fizycznie, wymagające optymalnych warunków do regeneracji,
  • alergicy.

Co zatem sprawia, że gąbka memory jest tak popularna? Oto kilka przyczyn.

Doskonała regulacja temperatury

Być może dotarły do ciebie pogłoski, że pianka z pamięcią kształtu powoduje nadmierne pocenie się w nocy. To mit. Właściwości gąbki memory sprawiają, że świetnie reguluje ona temperaturę. Wszystko dzięki komórkowej strukturze, znacznie gęstszej niż w innych materiałach, zapewniającej odpowiednią wentylację. Memory Foam dostosowuje się do temperatury ciała, a nadmiar wilgoci natychmiast wydala, sprawiając, że wykonany z niej materac nadaje się doskonale na letnie i zimowe noce.

materac gąbka memory mumuno

Tym, co ważne, by gąbka memory pełniła swoje funkcje, jest stworzenie jej odpowiedniej bazy. Materace Mumuno zostały w tym celu wyposażone w stabilną warstwę bazową, stanowiącą solidną podstawę materaca niezależnie od rodzaju ramy łóżka. Na niej oparta jest 7-centymetrowa gąbka memory, której zapewniliśmy dodatkową wentylację dzięki innowacyjnemu pokrowcowi. Ostatnim elementem materaca się mięciutka warstwa otulająca, w którą zatopisz się, kładąc się do snu. Tak przemyślana konstrukcja tworzy najlepsze warunki do spania, dbając o stabilne podparcie ciała oraz ergonomiczne ułożenie kręgosłupa.

Właściwości przeciwalergiczne

Nie każdy wie, że gąbka memory ma także niezwykłe właściwości antyalergiczne. Zdolność do usuwania wilgoci i skuteczna wentylacja sprawiają, że stanowi ona nieprzyjazne środowisko dla bakterii oraz roztoczy. Każdy, kto cierpi na alergie, doceni jakość spokojnego snu, nieprzerwanego kaszlem i uciążliwymi objawami.

mumuno materace z gąbką memory

Idealne podparcie ciała

Zdecydowanie największą zaletą materacy z gąbką memory jest zapewnienie optymalnego podparcia dla krągosłupa, barków, bioder oraz karku. Pianka z pamięcią kształtu zmniejsza nacisk na te miejsca, zmniejszając dolegliwości bólowe. Śpiąc na materacu z Memory Foam, pożegnasz raz na zawsze nocne cierpnięcie kończyn, pobudkę z bólem karku czy ciągłe przebudzanie się wywołane niewygodną pozycją.

Jakość w przystępnej cenie

Wybierając rodzaj materaca, warto pamiętać, że przy wszystkich tych zdrowotnych właściwościach gąbka memory pozostaje najbardziej przystępnym cenowo materiałem. Jest także niezwykle wytrzymała i nie wymaga specjalnej pielęgnacji, co sprawia, że będziesz się cieszyć jej miękkością przez długie lata.

Łącznie
5
Polubień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*