Chociaż określenie urban jungle pojawiło się już w XIX w. w The Times, nawiązywało raczej do miejskiej, betonowej dżungli niż do dekorowania swojego mieszkania roślinami doniczkowymi i zielonymi motywami. Co prawda te egzotyczne aranżacje znamy już od kilku lat, ale nadal cieszą się one ogromną popularnością.

Miejska dżungla

Można by powiedzieć, że urban jungle to żadna nowość – przecież od lat w naszych mieszkaniach goszczą paprotki i inne zielone cuda. Krajobraz wokół nas wciąż się zmienia – zauważamy, że drzew za oknem jakby mniej, trawa raczej szara, a tam gdzie kiedyś był park, powstaje kolejny blok. Zima się przedłuża, wiosny nie widać, a nasza paprotka nie wystarcza. Brakuje nam zieleni! Nic więc dziwnego, że projektanci zaczęli wprowadzać jej w swoich projektach coraz więcej dając nam substytut dżungli w naszym domowym zaciszu.

urban jungle

Renesans roślin doniczkowych

Na jakie kwiaty postawić? Urban jungle to rośliny w rozmiarze XXL – duże, powykręcane i z pazurem! Nie idź w sympatyczne storczyki i draceny, postaw raczej na drapieżne kaktusy, wijące się bluszcze czy egzotyczne palmy. Pamiętaj, że masz poczuć się jak w lesie tropikalnym! Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym – wybierz rośliny, które najlepiej oczyszczają powietrze. Najbardziej do wnętrza urban jungle będą pasować skrzydłokwiaty, paprocie lub monstery.

wnętrza inspiracje urban jungle

Butelkowa zieleń

Czas porzucić minimalistyczne, surowe wnętrza i postawić na kolory! Dżungla to przecież feeria barw – od podstawowej butelkowej zieleni, po wyraziste i nasycone pomarańcze czy czerwienie. Zamknij oczy, wyobraź sobie egzotyczną faunę i florę, i wybierz swój kolor. Niech Twoje wnętrze przywodzi na myśl słoneczne wakacje i pomoże Ci przetrwać ponure dni. Motywem przewodnim obok tropikalnych wzorów mogą być też pastelowe barwy z towarzystwie złotych dodatków.

Zamiast roślin

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na prawdziwą dżunglę w swoim domu, zadbaj o tropikalne dodatki. Poduszki z printem roślinnym, kafelki w kolorze intensywnej zieleni albo tapeta z motywem egzotycznej fauny lub flory. Daj się ponieść wyobraźni i nie bój się odważnych wzorów.

wystrój wnętrz inspiracje urban jungle

Łącznie
7
Polubień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*