Często sceptycznie podchodzimy do wielu nowości, które sklepy sprzedają jako „must have” i zachwalają niesamowite możliwości produktu. Pianka zapamiętująca kształt? Przedstawiamy fakty, obalamy mity.

Miliony zadowolonych śpiochów

Nie przesadzamy. Materace z pianką memory podbijają świat, ale czym tak naprawdę trafiają w nasze gusta? Zacznijmy od tego czym w ogóle pianka zapamiętująca kształt jest. To nowoczesny materiał wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej, którego właściwości nie byłyby możliwe do uzyskania przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych tworzyw. Pianka charakteryzuje się głównie otwartą strukturą, która odpowiada za wyparowanie wilgoci, regulując tym samym temperaturę. Obok tego, mamy do czynienia z elastyczną i bardzo wytrzymałą budową – ta trwałość gwarantuje nam używanie materaca przez lata. To właśnie dzięki elastycznej budowie, materace dopasowują się do kształtów naszych ciał.

Pianka memory unosi w powietrzu

Pianka memory jest przede wszystkim bardzo lekka i łatwa w użyciu. Dzięki swojej subtelności delikatnie podpiera ciało, dając tym samym wrażenie unoszenia się w powietrzu. Wynika to także z faktu, że nie wywiera ona nacisku na punkty kontaktowe ciała, a dopasowuje się do nich i zapamiętuje ich kształt. Pianka, mimo że bardzo przyjazna dla naszego ciała, stanowi nieprzyjazne środowisko do rozwoju roztoczy i bakterii. Idealny dla alergików.

Czy pianka memory naprawdę dopasowuje się do ciała?

Naprawdę! Wielu śpiochów, którzy zamienili swoje materace i poduszki na te z pianką memory, potwierdza, że jakość ich snu znacznie się poprawiła. Dzięki technologii, która dopasowuje się do kształtów ciała, w newralgicznych miejscach ból mięśni i stawów ustępuje. Pianka memory reaguje ma naszą temperaturę i wagę, zmniejszając ucisk w miejscach, które są na niego najbardziej narażone. Śpisz ze swoim partnerem? Materac będzie amortyzował jego ruchy, dlatego w nocy nie obudzi Cię jego wiercenie się.

pianka memoryPrzez piankę pocisz się w nocy…

Jest w tym trochę prawdy. Jeśli pianka jest nagrzana naszym ciałem, nie wentyluje się dostatecznie. Oddaje ciepło znów na ciało i rzeczywiście latem poczucie gorąca na takim materacu może być wyraźniej odczuwalne. W Mumuno znaleźliśmy na to rozwiązanie! Nasze materace mają warstwę pianki wentylującej dodatkowo od góry i pokrowiec, który wentyluje piankę od boku wspomagając cyrkulację powietrza w materacu.  Jeśli marzysz o delikatnym zatopieniu się w materacu, powinieneś wybrać taki z pianką memory. Pianka „pochłania” temperaturę pozostając ciepłą tak długo jak na niej leżysz. Później materac ochładza się i twardnieje, wracając do swoich pierwotnych kształtów.


Materace z gąbką memory zapewniają komfortowy odpoczynek w nocy i pozytywną energię w ciągu dnia. Jesteś ciekawy jak będzie Ci się spało? Odwiedź nas na ul. Suchej 25A w Zielonej Górze.

Łącznie
6
Polubień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*