FAQ

Dlaczego Mumuno jest tańsze, niż materace tej samej klasy oferowane na rynku?  

Każdy element materaca powstaje w naszej manufakturze. Sami tniemy, kleimy, szyjemy pokrowce, ubieramy, pakujemy i wysyłamy nasze produkty do Ciebie. Dzięki temu mamy kontrolę nad całym procesem narodzin produktów marki Mumuno. Jeśli zauważasz wysoką jakość wykonania naszego pokrowca lub zachwyca Cię torba transportowa Mumuno, to masz pewność, że uszyła je z myślą o Tobie Pani Marzenka. Podobnie jest z każdym innym elementem produktu. Każdy wychodzi z rąk naszych doświadczonych pracowników. Poza sklepem firmowym działającym przy naszej manufakturze nie prowadzimy sprzedaży w żadnych sklepach. Dzięki temu jesteśmy w stanie minimalizować koszta zwiększając jakość oferowanych przez nas produktów.

Czy to, ile ważę, ma znaczenie dla komfortu snu na materacu Mumuno?

Nie, nasz materac jest przyjazny Twojej wadze bez względu na to, ile pokazuje waga, kiedy na niej stajesz. Pamiętaj jednak, że zarówno nadwaga jak i niedowaga mają niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie! Parametry pianki Visco sprawiają, że materac dopasuje się do Ciebie. Ty możesz się po prostu zrelaksować i pozwolić na to, aby w miejscach, gdzie nacisk na powierzchnię materaca jest największy, mógł on wykonać swoją pracę zapewniając Ci podparcie, jakiego potrzebujesz.

Jak można określić twardość materaca Mumuno? Czy jest jakaś skala, która może to odzwierciedlić?

Materac Mumuno składa się z trzech warstw. Został stworzony w ten sposób, aby zagwarantować Ci najlepsze możliwe doznania. Kiedy kładziesz się, w pierwszej kolejności otula Cię delikatna warstwa pianki HS, dając wrażenie unoszenia się na chmurce. Chwilę później możesz poczuć jak pianka Visco dopasowuje się do Twojego szkieletu, odciążając miejsca szczególnie napięte. Na samym końcu poczujesz solidne i stabilne podparcie, które daje warstwa pianki HR. Taka kombinacja materiałów daje efekt bliski ideału sprawiając, że materac Mumuno nie jest ani miękki, ani twardy. Jest po prostu, naszym zdaniem, najwygodniejszy na świecie. Nie wierzymy w uniwersalną skalę twardości, gdyż odczucia każdego z nas są subiektywne. Jeśli jednak naprawdę zależy Ci na skali twardości, to my dajemy Mumuno 8/10, którą odczujesz dopiero po chwili, ponieważ nasza warstwa chmurki spełnia dobrze swoją rolę w oczekiwaniu na przejęcie zadania przez niższe warstwy materaca 😉

Czy mogę gdzieś mimo wszystko przetestować materac Mumuno?

Jeśli masz ochotę przetestować nasz materac przed zakupem możesz to zrobić w naszym sklepie firmowym w Zielonej Górze przy ulicy Suchej 25a. Dodatkowo jesteśmy obecni na wielu eventach promując zdrowy i jakościowy sen. Również wtedy możesz doświadczyć wygody materaca Mumuno. Śledź nas na FB, a nigdy nie przegapisz naszej obecności w realu.

Dlaczego na waszej stronie oferowany jest tylko jeden rodzaj materaca?

Tego typu konstrukcja materaca umożliwia jego zrolowanie i dostarczenie go Tobie bez utraty jego właściwości. Poza tym jest on efektem wieloletniego doświadczenia i z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że jest on po prostu najlepszym i najbardziej uniwersalnym możliwym wyborem. Jeśli jednak z jakiegoś względu chciałbyś, aby w pokrowcu Mumuno znalazł się wkład Twoich marzeń, daj nam znać. Podejdziemy do Twoich oczekiwań indywidualnie i wspólnie dobierzemy to, czego akurat będziesz potrzebował.

Z czego wykonany jest materac Mumuno?

Materac Mumuno składa się z trzech warstw. Kolejno od dołu dobraliśmy 14 cm pianki wysokoelastycznej HR, która jest bazą i stabilizuje cały materac. Następnie Mumuno tworzy 7 cm pianki Visco znanej na rynku jako memory, która idealnie dopasowuje się do Twojego kręgosłupa, odciążając miejsca szczególnie napięte. Wisienką na torcie jest 4 cm pianki HS, która w pierwszym kontakcie z materacem daje Tobie wrażenie, jakby Twój materac chciał Cię przytulić. Całość materaca jest klejona klejem wodnym,  chroniona materiałem typu stockette oraz ubrana w pokrowiec, który cieszy oko.

Tak, dobrze przeczytałeś. Mumuno to aż 7 cm pianki Visco.

Gdzie produkowany jest materac Mumuno?

Materac Mumuno jest produkowany w naszej fabryce w Zielonej Górze.

Czy Mumuno jest polską marką?

Tak, z dumą możemy powiedzieć, że Mumuno jest polską marką rodzinną. Materac w całości jest produkowany i tworzony w Polsce.

Dlaczego mam kupić akurat materac Mumuno?

Mumuno to idealny stosunek jakości do ceny. Możesz być pewien, że w ten sposób wspierasz rynek lokalny, a produkt został stworzony z uwagą, przy zachowaniu wszelkich zasad staranności i poszanowania zarówno kontrahentów i pracowników. Etyka w biznesie jest dla nas elementem kluczowym. Dodatkowo na każdym etapie zamówienia damy Tobie odczuć, że produkty te są tworzone z myślą o klientach takich jak Ty.

Czy ma znaczenie to, czy materac Mumuno leży na podłodze, czy na stelażu?

W zależności od stabilności podparcia komfort materaca może być odczuwalny nieco inaczej. Jeśli położysz go na podłodze, możesz mieć wrażenie, że jest on bardziej miękki. Na stelażu będzie on bardziej stabilny, a dodatkowo zapewnisz mu lepszą cyrkulację powietrza.

Czy materac Mumuno ma jakieś certyfikaty bezpieczeństwa?

Materiały wykorzystane do produkcji materaca Mumuno posiadają niezbędne dla nas atesty higieniczności i certyfikaty OEKO-TEX. Są bezpieczne w użyciu.

Czy Mumuno jest materacem ortopedycznym?

Materac Mumuno jest polecany przez fizjoterapeutę i ma pozytywny wpływ na proces rehabilitacji, jednak musisz wiedzieć że nie jest to produkt medyczny, a bez odpowiedniego prowadzenia przez lekarza lub fizjoterapeutę sam materac nie wyleczy Twoich dolegliwości.

Czy muszę co jakiś czas odwracać materac na drugą stronę?

Materac Mumuno poprzez swoją budowę jest materacem jednostronnym, a pokrowiec został tak zaprojektowany, żeby zapewnić najlepszą możliwą cyrkulację powietrza. Nie możesz więc materaca odwrócić dołem do góry, jednak jeśli czujesz taką potrzebę możesz co jakiś czas odwracać materac w poziomie (głowa-stopy), jednak nie jest to niezbędne.

Jak wygląda zwrot materaca objętego gwarancją?

Jeśli zajdą przesłanki odpowiedzialności gwarancyjnej, skontaktuj się z nami. Rozpatrzymy zaistniały problem i jeśli rzeczywiście materac podlega gwarancji odbierzemy od Ciebie produkt zwracając pieniądze lub wymieniając materac na nowy.

Co zrobić w przypadku, kiedy kurier przywiezie mi uszkodzony towar?

Masz prawo otworzyć przesyłkę w obecności kuriera i jeśli cokolwiek Ciebie zaniepoki lub zauważysz, że uległo uszkodzeniu podczas transportu powienieneś spisać protokół szkody z kurierem i bezzwłocznie poinformować nas o całej sytuacji. W przypadku bardzo dużych naruszeń opakowania, które mogły narazić materac na ingerencję czynników zewnętrznych najlepiej zrobisz odmawiając przyjęcia przesyłki. Wówczas wyślemy do Ciebie nowy produkt w ramach tego samego zamówienia.

Jak utylizowane są zwracane materace?

Zwracane materace są odsyłane do producenta pianki, który powinien poddać je recyklingowi i stworzyć z nich piankę wtórnie spienianą znaną na rynku jako rebond. Wychodzimy z założenia, że każdy zasługuje na to, aby spać na materacu wcześniej nieużywanym. Jest to produkt, który z założenia powinien być higieniczny. Dbamy też o środowisko i chcemy zwiększać świadomość klientów, dlatego prosimy, abyś mądrze korzystał z przysługującego Tobie prawa zwrotu rozfoliowanego materaca. Każda taka czynność to obciążenie dla środowiska i marnotrawstwo w pełni wartościowego produktu. Bądź klientem świadomym i odpowiedzialnym 🙂

Jak transportowany jest materac Mumuno?

Materac jest prasowany i rolowany. Nie zginamy materaca na pół. Co prawda paczka jest wtedy większa, jednak uznaliśmy że to dobra cena za zachowanie możliwie najlepszych parametrów materaca. Materac jest zabezpieczony zgrzaną folią, ostretchowany i spakowany w naszą markową torbę odporną na wilgoć i przypadkowe rozcięcia możliwe w czasie transportu. Korzystamy z firmy transportowej DPD, a na terenie Zielonej Góry staramy się sami dostarczać nasze produkty, aby lepiej poznać naszych klientów i ich oczekiwania.

Ile będę czekać na zamówiony materac?

Jeżeli zamówiony przez Ciebie materac jest gotowy na magazynie, możesz mieć pewność, że nie zmęczył się stojąc tam długo i zostanie wysłany do Ciebie tego samego lub kolejnego dnia.  Staramy się na bieżąco realizować zamówienia tak, abyś jak najszybciej mógł poznać fazę snu Mumuno. Od chwili zamówienia do dostarczenia materaca pod Twoje drzwi nie powinno upłynąć więcej, niż 5 dni.

Jaki jest czas gwarancji?

Jako producent udzielamy 5 lat gwarancji na nasze produkty. Pamiętaj, że po takim czasie i tak należy pomyśleć o wymianie materaca na nowy, ponieważ po tak bliskim towarzyszeniu Tobie, byciu świadkiem wspólnych śniadań w łóżku, nocy z Netflixem, wspieraniu pięknych snów i służbie w miłości materac będzie zmęczony i zasługuje na emeryturę. Inną kwestią jest to, że po 5 latach ok. 7% objętości materaca stanowią roztocza, kurz, bakterie, resztki Twoich romantycznych śniadań i inne niechciane tam żyjątka.

W jaki sposób mogę zapłacić za zamówione produkty?

Możesz zapłacić korzystając z systemu Przelewy24. To sprawdzony przez nas i bezpieczny sposób płatności.

Czy mogę kupić materac na raty?

Na ten moment nie oferujemy zakupów ratalnych.

Ile czasu materac może stać nierozpakowany?

Materac nie powinien stać nierozpakowany dłużej niż tydzień. Najlepiej zrobisz rozpakowując go niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki. Dasz mu w ten sposób odetchnąć po podróży i zaczniecie się wspólnie cieszyć z komfortowych nocy.

Jestem zachwycony jakością Waszych produktów. Czy mogę w jakiś sposób podzielić się moimi wrażeniami w Internecie?

Bardzo dbamy o jakość naszych produktów i stale się doskonalimy, dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli zostawisz nam dobrą ocenę na Facebooku lub szepniesz o nas słówko swoim znajomym! #mumuno#dreammore#fazasnumumuno

Spałem na Mumuno pierwszą noc i wszystko mnie boli. Czy to normalne?

Tak, przez kilka pierwszych dni Twoje ciało będzie musiało przystosować się do nowgo materaca. Pianka Visco będzie działać, co poskutkuje tym że napięcia w Twoim ciele będą się zmieniać. Można to porównać do solidnego treningu yogi. Po kilku nocach odciążania zmęczonych stawów powineneś zacząć w pełni cieszyć się komfortem materaca Mumuno.

Jak prać pokrowiec materaca?

Materac został tak zaprojektowany, żebyś nie musiał ściągać go całego do prania. Wiemy, ile siły potrzeba do rozebrania materaca, dlatego do prania możesz zdjąć samą górę. Pierz go zgodnie z zaleceniami na metce, czyli w 40 stopniach C bez wirowania.

Z czego wykonane są poduszki Mumuno?

Pokrowce poduszki Mumuno wykonane są w 100% z bawełny. Jest to poszewka, którą możesz prać. Boczki poszewki wykonane są z poliestrowego materiału pozwalającego na wietrzenie samego wkładu wykonanego z tej samej pianki Visco, co środkowa warstwa naszego materaca. Pianka Visco osłonięta jest materiałem stockette, który chroni poduszkę w czasie, kiedy pierzesz poszewkę.

W jakiej sytuacji mogę zwrócić poduszkę mumuno?

Korzystając ze sklepu internetowego masz 14 dni na zwrot produktu. Pamiętaj jednak, że poduszka jest produktem higienicznym, więc jeśli rozpakujesz ją z folii ochronnej nie będziesz mógł jej zwrócić. Zostawiliśmy jej jednak trochę swobody, żebyś mógł się jej dokładnie przyjrzeć i położyć na niej wygodnie głowę poznając właściwości pianki Visco bez konieczność rozpakowywania poduszki z folii ochronnej.

W jakiej sytuacji mogę zwrócić materac Mumuno?

Korzystając ze sklepu internetowego masz 14 dni na poznanie Materaca Mumuno i ewentualny zwrot produktu. Jeśli Ci się nie spodoba, daj znam znać, co powinniśmy według Ciebie poprawić, a my odbierzemy od Ciebie materac. Wróci smutny do fabryki i zostanie skazany na banicję.

Po jakim czasie od rozpakowania materac nadaje się do użytku?

W teorii materac potrzebuje 24h od wstania, aby w pełni odpocząć po transporcie, jednak jeśli zauważysz, że powrócił on do swojej prawidłowej formy wcześniej, możesz zacząć się nim cieszyć niezwłocznie.

Materac zaraz po rozpakowaniu ma specyficzny zapach. Czy to normalne? Jak się tego pozbyć?

Zdajemy sobie sprawę, że każdy nowy materac wydziela czasem specyficzny dla poliuretanów zapach, dlatego staramy się, aby materace Mumuno po zejściu z taśmy produkcyjnej chwilę odpoczęły i odetchnęły po to, aby specyficzny zapach nowości ulotnił się. Jeśli po zakupie materaca zapach jest jeszcze delikatnie wyczuwalny powinien zniknąć po kilku dniach. Niestety nie jesteś w stanie przyspieszyć tego procesu. My również nie.

Czy kurier wniesie materac do domu?

Kurier nie ma obowiązku wniesienia towaru do domu. Możesz jednak ładnie się do niego uśmiechnąć i poprosić go o to. Wierzymy, że byciem uprzejmym można wiele zdziałać 😉 Torba mumuno, w którą zapakowany jest Twój nowy materac ma dwie rączki, które znacznie ułatwiają jego przeniesienie w miejsce docelowe.

Czy kurier poinformuje mnie kiedy mogę spodziewać się przesyłki?

Tak, przez cały czas możesz śledzić swoją przesyłkę online, a kurier powinien poinformować Cię smsowo o prognozowanym czasie dostawy.

Ile waży materac?

Waga materaca wraz z opakowaniem zależna jest od jego rozmiarów i przedstawia się następująco:

Metrac 90x200x25 – 23,5 kg

Materac 120x200x25 –

Materac 140x200x25 –

Materac 160x200x25 – 39,1 kg

Materac 180x200x25 –

Czy materac jest bezpieczny dla małych dzieci?

Materac jest wykonany z materiałów spełniających normy bezpieczeństwa i zarówno jest on bezpieczny dla małych dzieci, większych dzieci jak i dorosłych.

Jakiego kleju używacie do klejenia materaca Mumuno?

Do klejenia naszych materacy używamy kleju wodnego. Jest on przyjaźniejszy dla środowiska i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu charakterystycznego dla kleju rozpuszczalnikowego.

W jaki sposób mogę anulować lub zmienić zamówienie?

Otrzymałam/em kupon rabatowy na produkt Mumuno. W jaki sposób mam złożyć zamówienie, by go wykorzystać?

Czy warto zamówić wersję materaca z prześcieradłem?

Prześcieradło do materaca mocowane jest za pomocą specjalnego zamka, dlatego już na etapie wyboru opcji materaca należy zastanowić się, czy chcemy mieć w przyszłości możliwość używania go z prześcieradłem Mumuno. Uważamy, że jest to dobra opcja dla kogoś, kto nie chce przy każdej zmianie pościeli podnosić materaca, aby założyć prześcieradło. My nie lubimy 😉 Wiemy, ile sił to kosztuje. Dodatkowo uważamy, że nasz materac jest estetyczny i jeśli nie ma potrzeby zakrywania go tradycyjnym prześcieradłem to warto z tej opcji skorzystać, by móc podziwiać polski design w całej okazałości.

Jak mogę śledzić podróż produktów Mumuno po wysyłce?

Jakie są koszty wysyłki?

Nie przejmuj się tym. Świat jest na tyle ciekawy, że znajdą się inne kwestie, nad którymi możesz rozmyślać. Wszelkie koszty wysyłki są po naszej stronie. Podana na stronie kwota jest ceną końcową, zawierającą cenę transportu.